دکل پرچم
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
logo_Rozblog
زمان جاری : جمعه 20 تیر 1399 - 9:56 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم
دکل پرچم
تعداد بازدید : 28
lightning-tower آفلاین
ارسال‌ها : 4
عضویت: 24 /3 /1399
تشکرها : 1
دکل پرچم
مشخصات فنی دکل پرچم:

دکل روشنایی
بدنه از جنس فولاد ST37 با مقطع چندضلعی ، که به صورت هرم ناقص قطر آن از پایین به بالا کم می شود.
ضخامت ورق و قطر پایین و بالای پایه بر اساس محاسبات سازه ای ، مطابق آیین نامه ۵۱۹ مبحث ششم طراحی می گردد.چراغ برق يا روشنايي معابر که به اختصار چراغ، تير يا روشنايي هم گفته مي‌شود، به منابع روشنايي عمومي در سطح روشنایی معابر معابر و مکانهاي عمومي گفته مي‌شود. منابع روشنايي معابر عمدتاً در بالاي تيرهاي برق قرار دارند و امروزه عمدتاً از نوع الکتريکي هستند. پايه

روشنايي پارکي يکي از تجهيزات سيستم تأمين روشنايي پارک‌ها و فضاهاي سبز شهري و تفرجگاه‌ها مي‌باشد . فرايند روشن سازي اين فضاها نه تنها بايد از نظر خصوصيات فني استاندارد باشد بلکه چراغ پارکي بايد از جنبه‌هاي ايمني، هنري، بهداشتي، روانشناسي،

ارگونومي و نيازهاي استفاده کنندگان را برآورده نمايد.مزايا روشنایی معابر شهری

ايمني عابران و وسايل نقليه
کاهش جرم
نما و زيبايي

فارغ از انواع ، مدل هاي توليد و مشخصات فني پايه چراغ خياباني روشنايي ، به طور کلي در طراحي اين محصول نکات ويژه اي وجود دارد که حتماً بايد رعايت شود . در ذيل به تعدادي از آنها اشاره مي کنيم .

نکات مهم در طراحي پایه چراغ خياباني روشنايي :
تعيين ارتفاع درست سازه بر مبناي نور مورد نياز موقعيت جغرافيايي ، مقدار ترافيک و تردد افراد
تعيين مشخصات فني درست ( ضخامت ورق ، نوع چراغ ها ، نوع فونداسيون و حجم آن ، نوع پوشش ، دهانه پايين و بالا و … )
تعيين فاصله درست نصب پايه ها نسبت به هم و تامين پايه ها به تعداد لازم
ايجاد طيف نور با لوکس ، دانسيته و حجم مناسب و به صورت يک دست و يکنواخت در بهترين حالت خود ، به صورتي که خيرگي و سايه محسوسي را ايجاد نکند . پایه دکوراتیو
در حد امکان ، قرار نگرفتن منبع نوري در مقابل ديد راکبين و رهگذران
متناسب با بادهاي منطقه اي و نيروهاي محيطي و جغرافيايي محل
رعايت جنبه هاي ارگونومي محيطي : تاثير درست و مثبتي که طراحي مناسب محيط کار ، تجهيزات ، سطح ايمني و بهداشت در رضايت و بهبود بهره وري دارد ارگونومي ناميده مي شود .
رعايت جنبه هاي فيزيولوژي محيطي : تاثير عوامل محيطي مثل روشنايي ، صدا ، رطوبت ، گرما ، سرما و … بر فيزيولوژي بدن انسان دارد .
بررسي محيط از نظر وجود موانع طبيعي مثل درخت و تپه ماهور
تعيين تعداد براکت ( دستک ) مورد نياز و تعيين دقيق جهت آنها

فاکتورهاي مهم پایه چراغ روشنایی
فرض کنيد در خياباني که هيچگونه نور و روشنايي اي ندارد ايستاده ايد. قطعا دچار وهم و ترس شده و سعي داريد خود را به مکاني که داراي نور است برسانيد. اين عمل کاملا طبيعي بوده و در مواجهه با محيط تاريک، بلافاصله انسان به دنبال نور مي گردد.
در اصل نبود روشنايي، به خصوص در مکان هاي عمومي تاريک و خلوت، حس بدي به انسان منتقل مي کند. حال تصور کنيد در خياباني ايستاده ايد که پر از نورپردازي خياباني بوده و با چراغ خياباني مناسب فضا را روشن کرده است. در اين لحظه قطعا اولين حسي

که به شما منتقل مي شود، امنيت و آرامش است.
حتي با کمترين نور مي توان احساس ترس شهرنشينان را به ميزان زيادي کاهش داد. بنابراين تاثير نور بر فضاي شهري کاملا مشهود است. اما اين روزها، روشنايي خياباني و روشنايي معابر شهري موضوعي فراتر از روشن کردن است و مسائل متعددي را در بر

مي گيرد.??چراغ خياباني در شب
روشنايي خياباني يا چراغ هاي خياباني تاثير بسزايي در ساعات مختلف شب دارد. شب، ساعاتي مهم است که به اين دسته سيستم نوري بيشتر احتياج داشته و براي احساس امنيت و آرامش مردم و براي زندگي شهري، امري اضطراري است.
تحقيقات بسياري نشان داده که تاريکي باعث کاهش ديد مي شود و در اين راستا خطرات بيشتري جان انسان را تهديد مي کند. در نتيجه شهرداران و طراحان شهري به فکر چاره افتادند و در هر گوشه اي از شهر سيستم روشنايي خياباني را راه اندازي کردند.

از همه مهمتر روشنايي معابر عمومي ديد انسان را وسيع کرده و به انسان اجازه مي دهد موقعيت هاي مختلف را به سرعت شناسايي کند.
لازم است بدانيد تمامي اين شرايط دست به دست هم داده و احساس امنيت را در مردم کوچه و خيابان افزايش مي دهد. هر چه ميزان شدت نور در خيابان ها مناسب تر باشد، مردم آسوده خاطر خواهند بود و احتمالا آمار جرم و جنايت کاهش مي يابد.
شنبه 24 خرداد 1399 - 21:32
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.